Bizi takip et

2. EL OTOMOBİL SATIŞLARI DURDU!

Haberler

2. EL OTOMOBİL SATIŞLARI DURDU!

2. el otomobil fiyatların oldukça yüksek seyretmesi nedeniyle piyasa durgunluğa oldukça yaklaşırken, galerici esnafı işlerin bıçak gibi kesildiğini belirtti.

Geçtiğimiz hafta yapılan ÖTV düzenlemesi ile motor hacmi 1600 cc üzerinde olan sıfır km araçlara zam yapıldı. 1600 cc altındaki modellere herhangi bir zam yapılmadığı gibi bazılarına indirim bile geldi. Buna rağmen son yapılan ÖTV düzenlemesi zam gibi algılandı. Galericiler ise düzenleme sonrası işlerinin iyice azaldığını belirtiyor.

İhlas Haber Ajansı’nın ulaştığı bilgilere göre, Eskişehir’deki bazı galerici esnafları ÖTV düzenlemesinde önce haftada 10 otomobil satarken şu anda 2 araç satabildikleri söylüyor.

NE ALAN VAR NE SATAN

Galericiler ayrıca işlerin bıçak gibi kesildiğini ifade ederken, araç alan olmadığı gibi satanın da olmadığını belirtiyor.

FAHİŞ FİYATLAR PİYASAYI DURDURDU

Öte yandan piyasadaki durgunluğun tek sebebi ÖTV düzenlemesinin yanlış anlaşılması değil. 2. el piyasasında pert ya da ağır hasar kayıtlı araçlara bile uçuk fiyat yazılması piyasayı durgunluğa itti. Daha önce oto pazarlarının da kalabalık olduğu, ancak satışların çok yavaş ilerlediği gündeme gelmişti.

VATANDAŞ SIFIR KM’YE YÖNELİYOR

Ayrıca, vatandaşların eski ve uzun yol yapmış araçlara çok yüksek bedel ödemek yerine sıfır araç almaya yönlendiği de gelen haberler arasında.

SIFIR ARAÇ SATIŞLARINDA BÜYÜK PATLAMA haberi için tıklayın

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

 • Haberler

  TOYOTA GAZOO RACING ŞAMPİYON OLDU

  Yazar

  TOYOTA GAZOO Racing, 2019-2020 FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın son yarışında da galip gelerek Pilotlar Şampiyonluğu’nu kazanmayı...

 • Haberler

  2021 RENAULT CAPTUR ORTAYA ÇIKTI

  Yazar

  2021 Renault Captur yenilendi ve Türkiye'de satışa sunuldu. Otomobilin fiyatı da belli oldu. İşte motor özellikleri...

Bizi Takip Et

OtoSözlük

araç bakımı

Bakım

ARAÇ BAKIMINDA MOTOR YAĞINA DİKKAT!

Yazar 17 Nisan 2020
Periyodik araç bakımı nasıl yapılır

Bakım

PERİYODİK ARAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Yazar 4 Nisan 2020
araba iç temizlik

Bakım

ARAÇLARDA KORONA VİRÜSE DİKKAT!

Yazar 24 Mart 2020

Çok Okunan

Yukarı