Bizi takip et

CAM FİLMİNİN ZARARLARI NELERDiR?

CAM FİLMİNİN ZARARLARI NELERDiR

Bakım

CAM FİLMİNİN ZARARLARI NELERDiR?

Cam filmi aracın görünümü için yapılan işlemden ibaret değildir. Hem birçok faydayı hem de riski beraberinde getirir.

Bir serbest bırakıldı bir yasaklandı derken bu cam filmi bir hayli konuşuldu. Bununla birlikte ‘arkadaş altı üstü bir cam filmi, ne çok konuştunuz’ diye tepki gösterenler de oldu. Peki, cam filmi, gerçekten altı üstü bir filmi mi? ‘Hayır, ise yaradığı çok yer var’ diyorsanız bu yazı sizi destekleyecek nitelikte…

Cam filmi, ilk başta araca güzel görünüm katması için yapılıyor zannedilebilir. Aslında birçok kişi de bu sebeple yaptırır. Bununla birlikte ihtiyaç üzere camlarına film kaplattıranlar da vardır.

Yararlarına gelince, cam filmleri ısı, ışık ve UV ışınlarına karşı filtre görevi görür. Zaten polietilen malzemeden üretilir.

İÇ MEKAN MALZEMELERİ İÇİN ÖNEMLİ

Cam filmi ayrıca UV ışınları engellediği gibi ışığı kırar. Böylece aracın içindeki ısının dengelenmesine yardımcı olur. Hem ısı hem de UV’ye karşı etkili olması, koltuk ve döşemelerin daha geç yıpranmasına yardımcı olur.

HANZOLARA KARŞI FAYDALI

Ayrıca aracın içine hanzo gibi bakanlardan rahatsız olursanız, ki olmanız gayet normaldir, içerideki mahreminizi bu şekilde kamufle edebilirsiniz.

Bir de hırsızlara karşı fayda sağlar. Filmli cam kırıldığında dağılmaz. Bu da hırsızın işini zorlaştırır. Onu geciktirir.

CAM FİLMİ KAZADA TEHLİKELİ

Öte yandan cam filminin zararları da vardır. Aşırı koyu camlar, özellikle gece görüş mesafesini azaltır.

Allah muhafaza, kaza olur da sürücü kafasını cama vurursa, film nedeniyle cam dağılmaz. Sürünün kafası kırılan camların arasına sıkışabilir.

Sonuç olarak, cam filminin maddi yönden ve göz sağlığı için birçok faydası bulunur. Bununla birlikte hayati riskleri de beraberinde getirir.

Okumaya Devam Et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bakım

Bizi Takip Et

OtoSözlük

araç bakımı

Bakım

ARAÇ BAKIMINDA MOTOR YAĞINA DİKKAT!

Yazar 17 Nisan 2020
Periyodik araç bakımı nasıl yapılır

Bakım

PERİYODİK ARAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Yazar 4 Nisan 2020
araba iç temizlik

Bakım

ARAÇLARDA KORONA VİRÜSE DİKKAT!

Yazar 24 Mart 2020

Çok Okunan

Yukarı