Bizi takip et

KOLTUKTAKİ SİGARA YANIĞINI NASIL KAPANIR?

KOLTUKTAKİ SİGARA YANIĞINI NASIL KAPANIR

Bakım

KOLTUKTAKİ SİGARA YANIĞINI NASIL KAPANIR?

Araba koltuğundaki sigara yanığı nasıl kapanır sorusunun cevabını pek çok araç sahibi merak eder. İşte bu kötü görüntüyü yok etmenin cevabı…

Araç sahipleri için en sinir bozucu durumlardan biri de koltuğa sigara külünün düşmesi. Hele bir de siz arabada içmeyenlerden olup da, eş dost bunu yaptıysa yandı gülüm keten helva! Ancak hemen karalar bağlamayın. Bu sorun her ne kadar ilk anda komple değişim fikrini akla getirse de tamir etmenin yolları bulunuyor.

KOLTUKTAKİ SİGARA YANIĞI NASIL GEÇER?

Koltuktaki sigara yanığı nasıl geçer sorusunun cevaplamadan önce bilmeni gerekir ki bu konuda hizmet veren yerler var. Sonax gibi… Ancak kendiniz tamir etmek isterseniz, şu yolu izleyin.

Sigara yanığı olan bölgeyi sabunlu suyla yıkanmış bezle silin. Böylece yağın oluşturduğu is lekesinden kurtulursunuz. Sabunlu bezle sildikten sonra da yanan bölgeyi daha net görürsünüz.

Daha sonra koltukta sigara yanığı olan kısmı kesin. Çünkü sigara külü düştüğü yeri deldikten sonra etrafını sertleştirir. İşte sizin de bu sert olan kısımları koltuktan keserek ayırmanız gerekiyor. Maket bıçağı ya da burun makası kullanabilirsiniz.

KUMAŞTAKİ SERTLEŞEN KISIMLAR

Kumaştaki sertleşen kısımları kestikten sonra delik olanı doldurmanız gerekir. Bunun için piyasada macunlar satılıyor. Bu macunlardan alarak delinen bölgeyi doldurun. Spatula işlevi görebilecek (kullanmadığınız kartlar gibi..) bir malzemeyle üzerini düzleyin.

Son olarak kumaş boyası o bölgeyi boyayın. Ancak renk uyumuna dikkat edin. Bunun için kumaş boyasını önce başka bir yerde deneyin.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta, eğer koltuğunuz desenliyse ve yanan yer desenlerin yoğun olduğu bölgeye geldiyse işiniz zor demektir.

Okumaya Devam Et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bakım

Bizi Takip Et

OtoSözlük

araç bakımı

Bakım

ARAÇ BAKIMINDA MOTOR YAĞINA DİKKAT!

Yazar 17 Nisan 2020
Periyodik araç bakımı nasıl yapılır

Bakım

PERİYODİK ARAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Yazar 4 Nisan 2020
araba iç temizlik

Bakım

ARAÇLARDA KORONA VİRÜSE DİKKAT!

Yazar 24 Mart 2020

Çok Okunan

Yukarı