Bizi takip et

TOYOTA RAV4 10 MİLYONU DEVİRDİ

toyota rav4

Haberler

TOYOTA RAV4 10 MİLYONU DEVİRDİ

Toyota RAV4, 10 milyon sınırını aştı ve dünyanın en çok satılan araçları arasında üst sıralara tırmanıyor. Listenin zirvesinde ise küçük kardeşi bulunuyor.

Toyota RAV4, dünyada en çok satılan modellerden biri olma konusunda hızla ilerliyor. Japon markanın Türkiye’de de satışa sunduğu SUV, geçtiğimiz Şubat sonu itibariyle dünya genelinde 10 milyon 80 bin 834 adetlik satış rakamına ulaştı. Böylece 10 milyon olan sınırını aştı.

RAV4 ÜST SIRALARI ZORLUYOR

Toyota RAV4, hala üretimi devam eden bir model olduğu için dünyada en çok satılan otomobiller arasında üst sıraları zorlamaya aday bir araç. Zira 15 milyondan fazla satış yapan Ford Model T artık üretilmiyor. 20 milyondan fazla satılan Volkswagen Beetle ise daha çok ikonik bir havaya sahip olduğu için eski satış hızından uzak bir görünüm sergiliyor.

toyota rav4 tasarım

DÜNYADA EN ÇOK SATILAN OTOMOBİL

Dünyada en çok satılan otomobil modelini merak edenler içinse; listenin zirvesinde ise 44 milyon ile Toyota Corolla bulunuyor. Corolla hala satışta olan bir otomobil ve RAV4’ün Corolla’yı yakalaması oldukça zor görünüyor. Her ne kadar RAV4, Corolla modelini yakalayamasa da, oluşan tablo Toyota için gurur verici.

toyota rav4 iç mekan

1994 YILINDAN BERİ YOLLARDA

Öten yandan Toyota RAV4, ilk olarak 1994 yılında piyasaya sürüldü. Aynı yıl 53 bin adetten fazla satıldı. 2019 yılında ise toplam satış adedi 965 bini aştı. Bununla birlikte, korona krizi nedeniyle araç satışlarına düşüş bekleniyor. Bu durum doğal olarak RAV4’ü de etkileyebilir, ancak son yıllarda crossover ve SUV modellere ilginin oldukça arttığı bir gerçek. Üstelik bu ilgi azalacağa pek benzemiyor.

Okumaya Devam Et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

 • Haberler

  2. EL ARAÇ FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

  Yazar

  2. el otomobil fiyatlarındaki fahiş yükseliş piyasayı durgunluğa itti. Sadece araç almak isteyenler değil, aracını satmak...

 • mazot fiyatı mazot fiyatı

  Haberler

  AKARYAKITA İNDİRİM GELİYOR!

  Yazar

  Geçtiğimiz hafta motorin fiyatlarına peş peşe gelen indirimin ardından bu kez benzin fiyatlarında indirime gidiliyor.

Bizi Takip Et

OtoSözlük

araç bakımı

Bakım

ARAÇ BAKIMINDA MOTOR YAĞINA DİKKAT!

Yazar 17 Nisan 2020
Periyodik araç bakımı nasıl yapılır

Bakım

PERİYODİK ARAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Yazar 4 Nisan 2020
araba iç temizlik

Bakım

ARAÇLARDA KORONA VİRÜSE DİKKAT!

Yazar 24 Mart 2020

Çok Okunan

Yukarı