Bizi takip et

2. EL OTOMOBİL SATIŞLARI DURDU!

Haberler

2. EL OTOMOBİL SATIŞLARI DURDU!

2. el otomobil fiyatların oldukça yüksek seyretmesi nedeniyle piyasa durgunluğa oldukça yaklaşırken, galerici esnafı işlerin bıçak gibi kesildiğini belirtti.

Geçtiğimiz hafta yapılan ÖTV düzenlemesi ile motor hacmi 1600 cc üzerinde olan sıfır km araçlara zam yapıldı. 1600 cc altındaki modellere herhangi bir zam yapılmadığı gibi bazılarına indirim bile geldi. Buna rağmen son yapılan ÖTV düzenlemesi zam gibi algılandı. Galericiler ise düzenleme sonrası işlerinin iyice azaldığını belirtiyor.

İhlas Haber Ajansı’nın ulaştığı bilgilere göre, Eskişehir’deki bazı galerici esnafları ÖTV düzenlemesinde önce haftada 10 otomobil satarken şu anda 2 araç satabildikleri söylüyor.

NE ALAN VAR NE SATAN

Galericiler ayrıca işlerin bıçak gibi kesildiğini ifade ederken, araç alan olmadığı gibi satanın da olmadığını belirtiyor.

FAHİŞ FİYATLAR PİYASAYI DURDURDU

Öte yandan piyasadaki durgunluğun tek sebebi ÖTV düzenlemesinin yanlış anlaşılması değil. 2. el piyasasında pert ya da ağır hasar kayıtlı araçlara bile uçuk fiyat yazılması piyasayı durgunluğa itti. Daha önce oto pazarlarının da kalabalık olduğu, ancak satışların çok yavaş ilerlediği gündeme gelmişti.

VATANDAŞ SIFIR KM’YE YÖNELİYOR

Ayrıca, vatandaşların eski ve uzun yol yapmış araçlara çok yüksek bedel ödemek yerine sıfır araç almaya yönlendiği de gelen haberler arasında.

SIFIR ARAÇ SATIŞLARINDA BÜYÜK PATLAMA haberi için tıklayın

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Bizi Takip Et

Bakım

Bakım

Kaportadaki çizikler nasıl giderilir?

Yazar 1 Ocak 2022

Bakım

Araba temizliği nasıl yapılır?

Yazar 11 Haziran 2021

Bakım

Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazar 3 Ocak 2021
Reklam

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler

Önden çekiş ve arkadan itiş arasındaki farklar

Yazar 3 Ocak 2022

Faydalı Bilgiler

Araba harareti nasıl düşer?

Yazar 29 Aralık 2021

Faydalı Bilgiler

ABS fren nasıl çalışır?

Yazar 27 Aralık 2021
Yukarı