Bizi takip et

2022 Toyota Hilux GR Sport ortaya çıktı

Yeni Modeller

2022 Toyota Hilux GR Sport ortaya çıktı

2022 Toyota Hilux GR Sport, Avrupa’da yeni bir tasarım ve ayarlanmış süspansiyonlarıyla tanıtıldı. İşte Dakar temalı sportif Hilux…

Toyota Europe, Dakar Rallisi’nden yola çıktığı , tasarım ve süspansiyon yükseltmeleri içeren yeni amiral gemisi modeli Hilux GR Sport’u duyurdu.

Özellikle AB’ye özel Hilux GR Sport, aynı adı taşıyan JDM özellikli modelden ve geçen yıl Tayland’da tanıtılan Hilux Revo GR Sport’tan farklı.

Toyota Hilux GT Sport’un tasarımı

Hilux GR Sport, dış kısımdan başlayarak, Toyota harflerine sahip büyük bir petek ızgarası, G-desenli bir ağ ve parlak siyah bir çevre ile yeniden tasarlanmış bir ön tampon ile görsel olarak ayırt ediliyor. Ön uç ayrıca sis farlarını içeren daha uzun dekoratif girişlerden ve ayrıca gövde renginde bir koruma plakasından yararlanıyor. Bunun dışında, aracın LED farları 2020’de tanıtılan makyajlı Hilux’un daha yüksek kaplamalarından alıyor.

Profilde, her türlü araziye uygun lastiklerle donatılmış 17 inçlik alaşım jantlar siyah ve işlenmiş kaplamaya sahip ve plastik çamurluk uzantıları, siyah ayna kapakları ve yan basamaklarla birleştirilmiş. Değişiklikleri tamamlayan ızgara ile ön kapılar ve bagaj kapağına GR Sport rozetleri eklenmiş.

Toyota Hilux GT Sport

Toyota Hilux GT Sport’un iç mekanı

Japon otomobil markası Toyota, içeride siyah deri ve kırmızı delikli ve dikişli sentetik süet döşemeli bir çift GR Sport markalı spor koltuk eklemiş. GR Sport amblemi halıda, start-stop düğmesinde ve ekranda karşılama grafiği olarak mevcut. Son olarak, suni karbon fiber ekler, alüminyum spor pedallar, ön panelde kırmızı bir çizgi ve kapı panellerinde garip bir şekilde mavi aydınlatma var.

GR Sport ailesinin tüm üyeleri olarak Hilux, yükseltilmiş bir süspansiyona sahip. Yeni monotüp şoklar ve sertleştirilmiş ön helezon yaylar, değişiklikleri vurgulayarak kırmızıya boyanmış. Arkada, Hilux GR Sport, daha küçük varyantların yaprak yay kurulumunu koruyor. Böylece bir tonluk yük ve 3,5 tonluk çekme kapasitesi (frenli) değişmeden kalıyor.

Toyota’ya göre, GR Sport’un süspansiyonu, “direksiyon eforu ve direksiyon açısı tepkisi, düz çizgi performansı, düz bir sürüş ve güven veren yuvarlanma ve arka tutuş hissi dahil olmak üzere yol tutuş özelliklerinde önemli iyileştirmeler” sağlıyor.

Toyota Hilux GT Sport

Toyota Hilux GT Sport’un motoru

Kaputun altında, 2020 makyajıyla tanıtılan 201 hp (150 kW / 204 PS) ve 368 lb-ft (500 Nm) tork üreten aynı 2.8 litrelik dört silindirli turbo dizel motor var. Güç, standart otomatik sınırlı kaydırmalı diferansiyelin yardımı ve altı ileri otomatik şanzıman aracılığıyla dört tekerleğe de iletilir.

AB’ye Özel Toyota Hilux GR Sport’un 2022 yazında Avrupalı ​​bayilere ulaşması bekleniyor. Fiyatı henüz açıklanmadı.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Yeni Modeller

Bizi Takip Et

Bakım

Bakım

Kaportadaki çizikler nasıl giderilir?

Yazar 1 Ocak 2022

Bakım

Araba temizliği nasıl yapılır?

Yazar 11 Haziran 2021

Bakım

Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazar 3 Ocak 2021
Reklam

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler

Önden çekiş ve arkadan itiş arasındaki farklar

Yazar 3 Ocak 2022

Faydalı Bilgiler

Araba harareti nasıl düşer?

Yazar 29 Aralık 2021

Faydalı Bilgiler

ABS fren nasıl çalışır?

Yazar 27 Aralık 2021
Yukarı