Bizi takip et

ARAÇLARDA KORONA VİRÜSE DİKKAT!

araba iç temizlik

Bakım

ARAÇLARDA KORONA VİRÜSE DİKKAT!

Korona virüse karşı kişisel temizlik konusunda son derece dikkatli olunması gerekirken, araç temizliği de büyük önem taşıyor.

Korona virüs tehlikesine karşı kişisel temizlik kadar araçta da hijyene dikkat etmek gerekiyor. Zira şahsi olarak kullanılan araçlarda bile milyarlarca bakteri bulunabiliyor.

Araç temizliği için öncelikle antibakteriyel iç temizlik yaptırma seçeneği ön plana çıkıyor. Bu temizliğin aracın tavanından tabanına kadar dip köşe yapılması gerekiyor.

ANTİBAKTERİYEL TEMİZLİK

Pek çok firma antibakteriyel temizlik hizmeti veriyor. Ayrıca bu temizliğin oldukça sık yapılması tavsiye ediliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan TOBFED Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Mumcu, ”Korona virüsüyle birlikle biz de sektörde çok ciddi önlemler almaya başladık. Bu hassasiyeti tüm otomobil sürücülerine de hissettirmek istiyoruz. İçeriğinde su, oksijen ve kolloidal gümüş olan bileşeni araç içerisine püskürterek dezenfekte işlemini yapıyoruz.

Uygulanan bu işlem 1,5-2 saat sürüyor ve virüslere karşı araç içerisinde bir koruma kalkanı oluşturuyor. Bu dezenfekte işlemini her 15 günde bir tekrarlamak gerekiyor” şeklinde konuştu.

Mumcu ayrıca, kullandıkları ürünlerin Sağlık Bakanlığı tarafından verilen listede bulunduğunu ifade etti ve ruhsatsız ürünlere kaşı uyardı.

KLİMA TEMİZLİĞİNE DİKKAT

Öte yanan, araç hijyeni kabinin temizlemesinden ibaret kalmıyor, aynı zamanda klima temizliği de büyük önem taşıyor. Klima sistemi üzerinde pek çok bakteri yer alıyor ve sistemin aktif hale gelmesiyle bu bakteriler aracın içerisine geçebiliyor. Dolayısıyla aracın klima ve havalandırma aksamlarına dair detaylı bir temizlik yaptırmak gerekiyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bakım

Bizi Takip Et

Bakım

Bakım

Kaportadaki çizikler nasıl giderilir?

Yazar 1 Ocak 2022

Bakım

Araba temizliği nasıl yapılır?

Yazar 11 Haziran 2021

Bakım

Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazar 3 Ocak 2021
Reklam

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler

Önden çekiş ve arkadan itiş arasındaki farklar

Yazar 3 Ocak 2022

Faydalı Bilgiler

Araba harareti nasıl düşer?

Yazar 29 Aralık 2021

Faydalı Bilgiler

ABS fren nasıl çalışır?

Yazar 27 Aralık 2021
Yukarı