Bizi takip et

Hakkımızda

Otokurdu, Mart 2020 tarihinde otomobil sektöründen haberler vermek ve video ile foto galeri gibi multimedya içeriklerini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Otomobil haberleri konusunda öncelikli amacı doğru bilgi vermek olan Otokurdu, yayın ilkesini adaletli olmak üzere kurmuş ve tarafsız habercilik yerine adil habercilik anlayışını benimsemiştir. Zira bir insanın ya da kuruluşun haklı ile haksız arasında tarafsız kalması, haksızlık yapana destek mahiyeti taşır. Bu sebeple haberlerimize konu olan kişi, marka ya da işletmelere ‘adil’ olma penceresinden bakmayız.

Otokurdu, bununla birlikte toplum yararına gazetecilik ilkesini benimser. Herhangi bir haber toplumsal faydaya hizmet etmiyorsa, Otokurdu süzgecine takılır.

Yeni dönem medyanın hem eğitimini almış hem de sahada bizzat tecrübe ederek işin çekirdeğinden gelmiş olan ekibimiz, otomobil haberciliği noktasında önemli başarılara imza atmıştır.

Otokurdu’nun kökleri, Türkiye’nin en çok takip edilen otomobil sayfası Sibop’a uzanır. Söz konusu sayfası kuran ve geliştiren ekibimiz, geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmıştır. Ardından Sibop’taki misyonunu tamamlayarak otokurdu.com sitesinin temellerini atmıştır.

Otokurdu.com, oldukça kısa bir süre içerisinde binlerce kişiye erişmiş, gönderileri yüzbinlerce sosyal medya kullanıcısına erişmiştir.

Kendimize edindiğimiz misyon;

  • Okurlarımızı kelimelerin içerisinde boğmadan anlaşılır, öz içerikler üretmek,
  • Okuyucuların işine yarayarak içerikler oluşturmak,
  • Okurlarımızın sorularına cevap olacak nitelikle haberler ve makaleler kaleme almak

Otokurdu sitemizde otomobil camiasından son gelişmeler, yeni modeller, test sürüşleri, teknik bilgiler, sorularınıza cevap olabilecek makaleler ve video ile foto galeri gibi çeşitli içerikler bulabilirsiniz.

Bu haber kategorilerinin yanı sıra araç sahibi olan, araba sahibi olmak isteyen ya da otomobillere ilgi duyan herkes için resmi açıklamaları ve düzenlemeleri de takip etmekteyiz. Böylece otomobile dair ve otomobil sahiplerinin işine yarayacak bilgileri de sizde aktarmaktayız.

İşimizi her ne kadar otomobil özeline toplamış olsak da SUV, crossover, kamyonet, ticari araç ve motosiklet gibi diğer motorlu taşıtlar da sitemizdeki içeriklere konu olan araçlardır. Bu sebeple, hemen her türlü motorlu taşıt ile alakalı bilgi ve içerikleri siz okurlarımıza ulaştırmak için buradayız.

Siz de otomobil dünyasına dair son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız, www.otokurdu.com adresimizi ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın.

Bizi Takip Et

Bakım

Bakım

Kaportadaki çizikler nasıl giderilir?

Yazar 1 Ocak 2022

Bakım

Araba temizliği nasıl yapılır?

Yazar 11 Haziran 2021

Bakım

Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazar 3 Ocak 2021
Reklam

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler

Önden çekiş ve arkadan itiş arasındaki farklar

Yazar 3 Ocak 2022

Faydalı Bilgiler

Araba harareti nasıl düşer?

Yazar 29 Aralık 2021

Faydalı Bilgiler

ABS fren nasıl çalışır?

Yazar 27 Aralık 2021
Yukarı