Bizi takip et

İşte İran’ın Yerli Otomobili

Yeni Modeller

İşte İran’ın Yerli Otomobili

İran’ın yerli otomobili, tasarımı ile göz doldururken, özellikleri ile de oldukça iddialı bir profil çiziyor. Türkiye’ye gelse başarı sağlaması mümkün gibi…

İran’ın yerli otomobili tasarımı ile hoş bir görünüm sergiliyor. Bununla birlikte, çok bilinmese de İran otomobil üretimi konusunda yabana atılmaması gereken bir ülke. Kendine ait markaları bile var. Hatta bir dönem Türkiye piyasasında da yer aldılar.

Karşımızda duran araç ise MVM X55… Tasarımıyla da göz doldurduğunu inkar edemeyiz. Günümüzün tasarım çizgilerinin çok güzel harmanlandığı bir crossover.

MVM X55

Kaputunun altında ise 1.5 litrelik bir motor var. Bu motor turbo benzinli özelliğe sahip. 147 beygirlik güç üretebilen bu motorun tork gücü 210 Nm olarak açıklanıyor.

MVM X55 otomatik şanzımana sahip. Bu şanzıman 6 ileri çift kavramalı bir şanzıman olarak öne çıkarken, araç 4X2 önden çekişli.

MVM X55

MVM X55 Teknolojik Özellikleri

MVM X55 modelinde pek çok güvenlik özellikleri mevcut. Seyir kontrol sistemi, dikkat dağınıklığı sistemi ve denge sistemi gibi…

Ayrıca; elektrikli el freni, anahtarsız çalıştırma, 360 derece kamera, sesli kontrol sistemi gibi özellikler de bulunuyor.

MVM X55

MVM hakkında

MVM markası aslında iki şirketin birleşmesinden oluşuyor. Bu şirketler Modiron ve Khodro iken, sık sık Çin merkezli Chery ile birlikte çalışıyor.

1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: YERLİ OTOMOBİL TOGG YABANCI BASINDA | Otokurdu

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Yeni Modeller

Bizi Takip Et

Bakım

Bakım

Araba temizliği nasıl yapılır?

Yazar 11 Haziran 2021

Bakım

Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazar 3 Ocak 2021
araç bakımı

Bakım

ARAÇ BAKIMINDA MOTOR YAĞINA DİKKAT!

Yazar 17 Nisan 2020
Reklam

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler

Yağmurlu havalarda bu noktalara dikkat

Yazar 16 Haziran 2021

Faydalı Bilgiler

Hangi lastik tercih edilmeli?

Yazar 5 Haziran 2021

Faydalı Bilgiler

Araba Neden Titreme Yapar?

Yazar 25 Mart 2021
Yukarı