Bizi takip et

Kaportadaki çizikler nasıl giderilir?

Bakım

Kaportadaki çizikler nasıl giderilir?

Kaportadaki çizikler nasıl giderilir sorusu için pasta cila yöntemi ön plana çıkar. Bununla birlikte piyasada satılan bazı kimyasal ürünler de bulunur.

Kaportadaki çizikler nasıl giderilir sorusunun cevabını arayan çok olduğu için pek çok madde piyasada dolaşıyor. Bu konuda en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan pasta cila, hala en gözde operasyonlardan biri olarak öne çıkıyor. Pasta cila ile araçtaki çizikler büyük oranda düzeliyor. Üstelik kaportaya cila atıldığı için şık bir görünüm ortaya çıkıyor. Aracınız daha yeni görünüyor.

Kaportadaki çizikler için pasta cila fiyatları ne kadar?

Kaportadaki çizikler için pasta cila fiyatları ne kadar sorusu, bu işlem hakkında akla gelen ilk soru olabilir. Zira ülkemizde otomobil ve otomobile dair ürün ve işlemler pahalıdır. Bu da kaliteden önce fiyata odaklanmamıza sebep olur. Pasta cila fiyatlarıyla ilgili net bir rakam söylemek oldukça zor. Sebebi ise, fiyatların değişkenlik göstermesidir. Örneğin bu işlem için fiyatlar şehirden şehre farklılık gösterir. Hatta aynı şehirde bile ustalar farklı fiyatlar verebilir. Bununla birlikte pek çok araç sahibi için bütçeyi çok zorlayan bir işlem değildir. Fiyatın yanı sıra, işçiliğe de odaklanmanız gerekir. Eğer tanıdık bir ustanız yoksa, tüketici yorumları bu noktada size yardımcı olabilir. İster internetteki forum sitelerinden ister de çevrenizdeki araç sahiplerinden bu konuda tavsiye alabilirsiniz.

Pasta cila kaportadaki çizikleri gidermenin yanı sıra araca parlaklık kazandırır

Kaportadaki çizikleri gidermek için pasta cila nasıl yapılır?

Kaportadaki çizikleri gidermek için pasta cila nasıl yapılır konusuna değinmek gerekirse; bu mesele kandırılmamanız için önemlidir. Zira evde uygulayabilmeniz oldukça zordur. Yine de yöntemi bilirseniz kandırılmaya karşı bir önlem olur.

Pasta cila araca iki aşamada uygulanır. İlk aşamada kalın pasta ve ince pasta devreye girer. İkinci aşamada ise aletler işleme dahil olur ve spiral adıyla bilinen elektrikli aletle müdahale başlar. Spiralin ucuna takına yuömuşal başlıklı sünger ile zımpara yapılır. Böylece boya üzerindeki hasar temizlenir. Zımparadan sonra araca parlaklık verilir. Bunun için kaportaya cila uygulanır. Bu işlemden sonra araç parlak görünüme kavuşur.

Kaportada çizik giderici ürünler

Kaportada çizik giderici ürünler adı altında bazı kimyasal ürünlere ulaşmanız mümkündür. Ancak bunlar riskli ürünlerdir ve kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Çizikleri gidereyim derken korkunç bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Bunun için iyi araştırma yapmalısınız. Kullanıcı yorumları bu konuda size yardımcı olabilir, ancak bu yorumların ‘gerçek kullanıcılar mı yoksa satıcı firmanın sahte yorumları mı’ diye dikkat olmalısınız.

Okumaya Devam Et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bakım

 • Bakım

  Araba temizliği nasıl yapılır?

  Yazar

  Dyson mühendisleri, arabanızı temizlerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair bazı tüyolar paylaştı.

 • Bakım

  Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

  Yazar

  Akü bakımı nasıl yapılır sorusunun cevabı, özellikle kış mevsiminde daha da değerlidir. Sebebi ise; kışın akünün...

Bizi Takip Et

Bakım

Bakım

Kaportadaki çizikler nasıl giderilir?

Yazar 1 Ocak 2022

Bakım

Araba temizliği nasıl yapılır?

Yazar 11 Haziran 2021

Bakım

Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazar 3 Ocak 2021
Reklam

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler

Önden çekiş ve arkadan itiş arasındaki farklar

Yazar 3 Ocak 2022

Faydalı Bilgiler

Araba harareti nasıl düşer?

Yazar 29 Aralık 2021

Faydalı Bilgiler

ABS fren nasıl çalışır?

Yazar 27 Aralık 2021
Yukarı