Bizi takip et

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE DARALMA BEKLENİYOR

otomobil

Haberler

OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE DARALMA BEKLENİYOR

Dünya çapında etkili olan korona virüs salgını nedeniyle pek çok sektörün etkilenmesi beklenirken, otomotiv sektöründe daralma olacağı tahmin ediliyor.

Korona virüs salgını tüm dünyaya yayılırken virüsün ekonomik yansımaları dünya ekonomisini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Devletlerin virüsün yayılımını durdurmak adına aldığı önlemler dünya ticaretini neredeyse durma noktasına sürüklüyor. Avrupalı bir sigorta şirketinin yayınladığı yeni rapora göre salgın durumundaki yayılımının hızlanmasıyla, küresel olarak bu süreçten etkilenmeyecek hiçbir sektörün olmayacağı tahmin ediliyor. Rapora göre ulaştırma, otomotiv, elektronik ve perakende sektörleri süreçten en çok etkilenen sektörler arasında bulunuyor.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ DERİNDEN ETKİLENEBİLİR

Otomotiv sektörü var olan yapısal zayıflığı ile salgından oldukça zarar görüyor. 2019 yılında yüzde 4 küçülen otomotiv sektörünün, salgın ile birlikte gelen ekonomik etkilerle beraber 2020 yılında yüzde 10 küçülmesi bekleniyor. Bu küçülmeden otomotiv perakendecilerinin, toptan satıcıların ve tedarikçilerin olumsuz etkileneceği tahmin ediliyor. Şubat ayında yıllık satışlarda yüzde 80 düşüş yaşayan otomotiv sektörünün ve krizin etkilerini derinden hissetmesi bekleniyor.

WUHAN PARÇA TEDARİĞİNİN MERKEZİ

Korona salgınının çıkış noktası olan Wuhan, Çin’in araç üretiminin yüzde 10’unu temsil etmesinin yanı sıra yerel operatörlere parça veren ve dünyanın kalanına ihraç eden yüzlerce otomotiv parçası tedarikçisinin merkezi konumunda. Bu gelişmeler yılbaşından bu yana arzı ciddi bir şekilde etkiliyor.

Yorum Yapmak İçin Tıkla

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Bizi Takip Et

Bakım

Bakım

Kaportadaki çizikler nasıl giderilir?

Yazar 1 Ocak 2022

Bakım

Araba temizliği nasıl yapılır?

Yazar 11 Haziran 2021

Bakım

Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazar 3 Ocak 2021
Reklam

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler

Önden çekiş ve arkadan itiş arasındaki farklar

Yazar 3 Ocak 2022

Faydalı Bilgiler

Araba harareti nasıl düşer?

Yazar 29 Aralık 2021

Faydalı Bilgiler

ABS fren nasıl çalışır?

Yazar 27 Aralık 2021
Yukarı