Bizi takip et

TOYOTA RAV4 10 MİLYONU DEVİRDİ

toyota rav4

Haberler

TOYOTA RAV4 10 MİLYONU DEVİRDİ

Toyota RAV4, 10 milyon sınırını aştı ve dünyanın en çok satılan araçları arasında üst sıralara tırmanıyor. Listenin zirvesinde ise küçük kardeşi bulunuyor.

Toyota RAV4, dünyada en çok satılan modellerden biri olma konusunda hızla ilerliyor. Japon markanın Türkiye’de de satışa sunduğu SUV, geçtiğimiz Şubat sonu itibariyle dünya genelinde 10 milyon 80 bin 834 adetlik satış rakamına ulaştı. Böylece 10 milyon olan sınırını aştı.

RAV4 ÜST SIRALARI ZORLUYOR

Toyota RAV4, hala üretimi devam eden bir model olduğu için dünyada en çok satılan otomobiller arasında üst sıraları zorlamaya aday bir araç. Zira 15 milyondan fazla satış yapan Ford Model T artık üretilmiyor. 20 milyondan fazla satılan Volkswagen Beetle ise daha çok ikonik bir havaya sahip olduğu için eski satış hızından uzak bir görünüm sergiliyor.

toyota rav4 tasarım

DÜNYADA EN ÇOK SATILAN OTOMOBİL

Dünyada en çok satılan otomobil modelini merak edenler içinse; listenin zirvesinde ise 44 milyon ile Toyota Corolla bulunuyor. Corolla hala satışta olan bir otomobil ve RAV4’ün Corolla’yı yakalaması oldukça zor görünüyor. Her ne kadar RAV4, Corolla modelini yakalayamasa da, oluşan tablo Toyota için gurur verici.

toyota rav4 iç mekan

1994 YILINDAN BERİ YOLLARDA

Öten yandan Toyota RAV4, ilk olarak 1994 yılında piyasaya sürüldü. Aynı yıl 53 bin adetten fazla satıldı. 2019 yılında ise toplam satış adedi 965 bini aştı. Bununla birlikte, korona krizi nedeniyle araç satışlarına düşüş bekleniyor. Bu durum doğal olarak RAV4’ü de etkileyebilir, ancak son yıllarda crossover ve SUV modellere ilginin oldukça arttığı bir gerçek. Üstelik bu ilgi azalacağa pek benzemiyor.

Okumaya Devam Et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...
Yorum Yapmak İçin Tıkla

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

 • Haberler

  Bodrum’da klasik şölen

  Yazar

  Klasik Otomobil Kulübü'ün düzenlediği 2021 Türkiye Klasik Otomobil Şampiyonası’na dahil ICRYPEX Bahar Rallisi ve ICRYPEX Batı...

 • Haberler

  SEAT üretiminde VAR sistemine geçti

  Yazar

  SEAT ürettiği tüm otomobillerin gövde aksamlarıyla ilgili ölçümleri artık Fotogrametri ile yapıyor.

Bizi Takip Et

Bakım

Bakım

Araba temizliği nasıl yapılır?

Yazar 11 Haziran 2021

Bakım

Akü Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazar 3 Ocak 2021
araç bakımı

Bakım

ARAÇ BAKIMINDA MOTOR YAĞINA DİKKAT!

Yazar 17 Nisan 2020
Reklam

Faydalı Bilgiler

Faydalı Bilgiler

Yağmurlu havalarda bu noktalara dikkat

Yazar 16 Haziran 2021

Faydalı Bilgiler

Hangi lastik tercih edilmeli?

Yazar 5 Haziran 2021

Faydalı Bilgiler

Araba Neden Titreme Yapar?

Yazar 25 Mart 2021
Yukarı